Kilparyhmät

KAIKKI SEURAN ESIKILPA- JA KILPARYHMÄT LAJEITTAIN

 

YHTEYSTIEDOT:

TELINEVOIMISTELU JA TRAMPOLIINIVOIMISTELU

kilpa.vsku(at)gmail.com

TEAMGYM

vskuteamgym(at)gmail.com

 

TELINEVOIMSTELUN KILPA 7/ KILPA 5  RYHMÄÄN OTAMME VIELÄ MUUTAMIA UUSIA VOIMISTELIJOITA

2007-2011 syntyneitä tyttöjä testit ti 14.8 klo 19.00. Ennakkoilmoittautumista ei tarvita.

 

ESIKILPARYHMÄT:

Esikilparyhä Kirsikat  (2012-2013 synt.): 2 x 2 h/vko

Uuden ryhmän  testit  elokuussa ke 15.8 klo 18.00 - 19.00 ja to 16.8 klo 16-17. Osallistuminen jompaankumpaan testiin . Ennakkoilmoittautumista ei tarvitse tehdä.
 

VALMENNUSMAKSUT

 

 

Tuomarit

Seuran Suomen Voimisteluliiton kouluttamat tuomarit:

Naisten telinevoimistelu:
4. tason tuomari, Pirkko Haapala, Vilma Luoma-aho
3. tason tuomari, Jesssica Honaknen
2. tason tuomari, Pia Bamford,Emilia Immonen, Erika Ala-Tuori, Saaga Vanhamäki
                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Miesten telinevoimistelu:

1. tason tuomarit: Jarkko Venna ja Rku Leppänen
2. tason tuomari, Miika Kataja
 

Teamgym:

3. tason tuomari, Riina Mustonen

3. tason tuomari, Tiia Alakotila

2. tason tuomari, Fanny Hopia

 

TYTTÖJEN KILPARYHMÄT

VSK-U:ssa kilpailee n. 40 voimistelijaa tyttöjen telinevoimistelussa. Telinevoimistelu on vaativa laji, jonka harjoitusajat ovat pitkiä ja harjoituksia on useamman kerran viikossa. Me VSK-U:ssa haluamme tarjota voimistelijoillemme mahdollisuuden kehittyä ja kasvaa maajoukkue tason voimistelijoiksi sekä tukea kilpaillen harrastavia voimistelijoita heidän kilpaurallaan. Kilparyhmissä kulkeekin monta erilaista voimistelijan polkua ja voimistelijat harjoittelevat monilla eri tavoitteilla, joka myös vaikuttaa viikoittaisiin treenimääriin.

Seuralla on tarjota harrastekilparyhmä, joka harjoittelee 3-4xvko 2-3h kerrallaan sekä maajoukkue tasolle tähtääviä kilparyhmiä, jotka harjoittelevat iästä riippuen 9-18h /vko.

Naisten telinevoimistelu

 

HARRASTEKILPARYHMÄ:

Nektariinit (2002-2005 synt.): 3x2,5 h/vko, valmentajat:Emma ja Annika

Aprikoosit ( 2006-20008 synt) 3 x vk 2,5 h valemntajat: Siir, Essi ja Sesilia

 

KILPARYHMÄT:

Sitruunat (2008-2009 synt.): 3-4x3h/vko, valmentajat: Pekka ja Sofia

Kilpa 3 (2007-2009 synt.) 4-5x3h/vko, valmentaja: Pirkko

Kilpa 2 (2007-2005 synt.): 5x3,5/vko+uinti, valmentajat: Sofia ja Pekka

Kilpa 1 (2003-2001 synt.) 4 x3 h/vko valmentajat: Pirkko ja Pekka

ELIITTI (2007-2003)   5-7 x vk 3-5 h / vk valmentaja: Vilma

 

 

    Miesten telinevoimistelu

    • Poikien valmennusryhmä -Miika

     

     

     

     

    TeamGym

    JOUKKUEET:

    Emission (2006-2003 synt.): 3x 3h/vko, valmentajat  Fanny & Riina

    Top (2009-2006 synt.) 3x 2,5h/vko, valmentajat Riina & Fanny

    Minit (2010-2008 syn.): 3x 2h/vko, valmentajat Riina & Inka

     

    Trampoliinivoimistelu

    VSK-U:ssa harjoittelee kaksi kilpailevaa trampoliiniryhmää joiden valmennuksesta vastaa Esa Viitanen