Aikataulut syksy 2022-kevät 2023

Voimisteluseura Keski- Uusimaan harrasteryhmät harjoittelevat Tuusulassa ja Järvenpäässä.

Aikataulut syksy 2022-kevät 2023


Perhevoimisteluryhmät:


AAMUPÄIVÄKERHO

0-6 - vuotiaille lapsille ja heidän vanhemmilleen tarkoitetut omatoimiset Perhevoimistelu -ryhmät: 

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai9:30-11:30Kilpasali, Vesku - halliHannele

TEMPPUTAAPEROT

1-6 - vuotiaille lapsille ja heidän vanhemmilleen tarkoitetut  ohjatut Perhevoimistelu -ryhmät: 

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Lauantai9:30-10:15Harrastesali, Vesku - halliHeidi
Sunnuntai14:00-14:45Harrastesali, Vesku - halliHannele


Telinevoimisteluryhmät:


TURBONAPPULAT VOIMISTELUKOULU 

4-6 -vuotiaiden tyttöjen ja poikien Voimistelukoulu -ryhmät: 

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai16:45-17:45Harrastesali, Vesku - halliAino S. & Silja 
Keskiviikko16:30-17:30Harrastesali, Vesku - halliAino S & Anna H.
Keskiviikko16:45-17:45Harrastesali, Vesku - halliHannele, Pia & Jenina
Torstai18:00-19:00Voimistelualue, PiironenMinea, Milena & Ada
Torstai17:45-18:45Harrastesali, Vesku - halliHannele, Anna M. & Veera K.
Sunnuntai16:00-17:00Harrastesali, Vesku - halliHannele, Seeni & Roosa
Sunnuntai17:00-18:00Harrastesali, Vesku - halliAino S. & Senni


ALKEET  TYTÖT NUOREMMAT

7-11 -vuotiaiden tyttöjen Alkeet -ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai17:45-18:45Harrastesali, Vesku - halliAino S., Silja & Siiri T./ H
Maanantai18:30-19:30Harrastesali, Vesku - halliHannele & Silja
Maanantai18:30-19:30Voimistelualue, PiironenMinea & Siiri N.
Tiistai16:30-17:30Harrastesali, Vesku - halliAino S. & Anna M.
Torstai17:00-18:00Harrastesali, Vesku - halliAino S. & Senni 
Torstai18:00-19:00Harrastesali, Vesku - halliSenni & Veera K.
Torstai19:15-20:15Harrastesali, Vesku - halliAino S., Selma & Senni
Lauantai11:30-12:45Voimistelualue, PiironenOlivia
Sunnuntai16:00-17:00Harrastesali, Vesku - halliAino S.  & Venla
Sunnuntai18:00-19:00Harrastesali, Vesku - halliSenni

Maanantain Piirosen sekä torstain ja sunnuntain Veskulan ryhmissä voimistelevat sekä nuoremmat, että vanhemmat 


ALKEET TYTÖT VANHEMMAT

11-16 -vuotiaiden  tyttöjen Alkeet -ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai18:30-19:30Voimistelualue, PiironenMinea & Siiri N.
Torstai19:15-20:15Harrastesali, Vesku - halliAino S., Selma & Senni
Sunnuntai16:00-17:00Harrastesali, Vesku - halliAino S. & Venla

Maanantain Piirosen sekä torstain ja sunnuntain Veskulan ryhmissä voimistelevat sekä nuoremmat, että vanhemmat 


ALKEISJATKO POJAT NUOREMMAT

7-16 vuotiaiden poikien Alkeis- ja Jatko  ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Tiistai18:15-19:30Harrastesali, Vesku - halliHannele


JATKO JUNIOR  TYTÖT JA POJAT 

5-7 vuotiaiden tyttöjen ja poikien Jatko -ryhmät: 

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Tiistai17:00-18:15Harrastesali, Vesku - halliHannele & Milla
Keskiviikko17:30-18:45Harrastesali, Vesku - halliAino S., Anna H. & Anni V.
Torstai16:30-17:45Harrastesali, Vesku - halliHannele & Anna M.
Sunnuntai17:00-18:15Harrastesali, Vesku - halliHannele & Venla L.


JATKO  TYTÖT NUOREMMAT

7-11 -vuotiaiden tyttöjen Jatko-ryhmät: 

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Tiistai17:30-18:45Harrastesali, Vesku - halliAino S. & Anna M.
Keskiviikko18:45-20:00Harrastesali, Vesku - halliAnna H.
Torstai18:00-19:15Harrastesali, Vesku - halliAino S., Senni & Selma
Torstai17:00-18:15Voimistelualue, PiironenPihla & Milena
Lauantai11:30-12:45Voimistelualue, PiironenOlivia
Sunnuntai18:15-19:30Harrastesali, Vesku - halliAino S. 

Torstain ja lauantain ryhmissä voimistelevat sekä nuoremmat, että vanhemmat 

JATKO TYTÖT VANHEMMAT

11-16  -vuotiaiden tyttöjen Jatko-ryhmät: 

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Tiistai18:45-20:00Harrastesali, Vesku - halliAino S.
Lauantai11:30-13:00Voimistelualue, PiironenOlivia

Lauantain ryhmässä voimistelevat sekä nuoremmat, että vanhemmat 


KEHITYS TYTÖT NUOREMMAT

6-10 vuotiaiden tyttöjen Kehitys -ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai18:00-19:30Harrastesali, Vesku - halliAino L. & Veera H.
Maanantai18:30-20:00Voimistelualue, PiironenAda
Tiistai17:15-18:45Kilpasali, Vesku - halliTuuli / Tuulianna
Keskiviikko17:45-19:15Harrastesali, Vesku - halliHannele & Jenina
Torstai18:45-20:15Harrastesali, Vesku - halliHannele 
Lauantai11:30-13:00Voimistelualue, PiironenOlivia
Sunnuntai16:30-18:00Kilpasali, Vesku - halliAino L. , Veera H & Roosa

Torstain ja lauantain ryhmissä voimistelevat sekä nuoremmat, että vanhemmat 


KEHITYS TYTÖT VANHEMMAT

11-16- vuotiaiden tyttöjen Kehitys -ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai16:30-18:00Harrastesali, Vesku - halliHannele
Keskiviikko19:15-20:45Harrastesali, Vesku - halliHannele
Torstai18:45-20:15Harrastesali, Vesku - halliHannele
Torstai19:00-20:30Voimistelualue, PiironenAda
Lauantai11:30-13:00Voimistelualue, PiironenOlivia
Sunnuntai18:00-19:30Kilpasali, Vesku - halliAino L. tai Veera H.

Torstain Veskulan ja lauantain Piirosen ryhmissä voimistelevat sekä nuoremmat, että vanhemmat 


TAITO TYTÖT NUOREMMAT

7-12 -vuotiaiden tyttöjen Taito- ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai18:00-19:30Kilpasali, Vesku - halliTuulianna & Kira
Torstai16:30-18:00Voimistelualue, PiironenAda & Siiri T.
Torstai17:30-19:00Kilpasali, Vesku - halliErika M. & Ellen
Perjantai18:30-20:00Kilpasali, Vesku - halliJessica
Lauantai10:00-11:30Voimistelualue, PiironenOlivia & Pihla
Sunnuntai16:30-18:00Kilpasali, Vesku - halliEmilia T. & Ellen

Torstain,  perjantain ja lauantain ryhmissä voimistelevat sekä nuoremmat, että vanhemmat


TAITO TYTÖT VANHEMMAT

12-17-vuotiaiden nuorten naisten Taito -ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Tiistai18:00-19:30Kilpasali, Vesku - halliEmilia T. & Eve
Torstai16:30-18:00Voimistelualue, PiironenAda & Siiri T.
Torstai19:00-20:30Kilpasali, Vesku - halliErika M & Erika A-T
Perjantai18:30-20:00Kilpasali, Vesku - halliJessica
Lauantai10:00-11:30Voimistelualue, PiironenOlivia & Pihla
Sunnuntai18:00-19:30Kilpasali, Vesku - halliEllen & Emilia T.

Torstain,  perjantain ja lauantain ryhmissä voimistelevat sekä nuoremmat, että vanhemmat


TAITO POJAT

7-12 vuotiaiden poikien Taito -ryhmät

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Tiistai17:30-19:00Kilpasali, Vesku - halliPyry / Marcus
Torstai17:30-19:00Kilpasali, Vesku - halliPyry / Marcus


TAITOMASTERS TYTÖT

14-20 -vuotiaiden nuorten naisten Taitomasters -ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai19:00-21:00Kilpasali, Vesku - halliJessica / Aino S.
Keskiviikko19:00-21:00Kilpasali, Vesku - halliKira


TAITOMASTERS POJAT

13- 20 -vuotiaiden nuorten miesten ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai19:00-21:00Kilpasali, Vesku - halliPyry / Marcus
Torstai19:00-21:00Kilpasali, Vesku - halliPyry / Marcus


Parkourryhmät:


TURBONAPPULAT PARKOURKOULU 

4-6 -vuotiaiden tyttöjen ja poikien Parkourkoulu -ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Keskiviikko18:00-19:00Harrastesali, Vesku - halliMiika & Juuso
Sunnuntai15:00-16:00Harrastesali, Vesku - halliHannele & Aino S.


ALKEET PARKOUR  NUOREMMAT

7-11 -vuotiaiden tyttöjen ja poikien Alkeet ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Tiistai16:45-17:45Harrastesali, Vesku - halliMiika & Noa
Torstai16:45-17:45Harrastesali, Vesku - halliSami
Sunnuntai15:15-16:15Harrastesali, Vesku - halliNoa & Aleksi


ALKEET PARKOUR  VANHEMMAT

11-16 -vuotiaiden tyttöjen ja poikien Alkeet ryhmä:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Torstai18:00-19:00Harrastesali, Vesku - halliSami


JATKO PARKOUR

7-12 -vuotiaiden tyttöjen ja poikien Jatko -ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Tiistai17:45-19:00Harrastesali, Vesku - halliMiika & Noa
Sunnuntai16:15-17:30Harrastesali, Vesku - halliNoa & Aleksi


KEHITYS PARKOUR NUOREMMAT

 7-12-vuotiaiden tyttöjen ja poikien Kehitys -ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai17:00-18:30Harrastesali, Vesku - halliSami
Sunnuntai17:30-19:00Harrastesali, Vesku - halliSami 

 Sunnuntain ryhmässä voimistelevat sekä nuoremmat, että vanhemmat


KEHITYS PARKOUR VANHEMMAT

 11-16 -vuotiaiden tyttöjen ja poikien Kehitys -ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Keskiviikko19:00-20:30Harrastesali, Vesku - halliJuuso
Sunnuntai17:30-19:00Harrastesali, Vesku - halliSami

 Sunnuntain ryhmässä voimistelevat sekä nuoremmat, että vanhemmat


TAITO PARKOUR NUOREMMAT

 7-12-vuotiaiden tyttöjen ja poikien Kehitys -ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Keskiviikko16:30-18:00Harrastesali, Vesku - halliMiika


TAITO PARKOUR VANHEMMAT

 11-16 -vuotiaiden tyttöjen ja poikien Kehitys -ryhmät:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Torstai19:00-20:30Harrastesali, Vesku - halliSami
Sunnuntai19:00-20:30Harrastesali, Vesku - halliSami


Akrobatiavoimistelu


ALKEET AKROBATIAVOIMISTELU 

7-12 vuotiaiden tyttöjen ja poikien  Alkeet ryhmä:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai17:00-18:00Pikkusali, Vesku - halliSiiri T., Siiri N & Venla L.


JATKO AKROBATIAVOIMISTELU

8-15 vuotiaiden tyttöjen ja poikien Jatko ryhmä:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai18:00-19:30Pikkusali, Vesku - halliSiiri T. & Siiri N.
Torstai18:15-19:45Voimistelualue, PiironenSiiri T. / Pihla


Freegym


KIMMAT

16+ -vuotiaiden tyttöjen ja nuorten naisten ryhmä

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Tiistai19:00-21:00Kilpasali, Vesku - halliMiika/ Samu
Sunnuntai18:30-20:30Kilpasali, Vesku - halliTiia

KUNDIT

16+ -vuotiaiden poikien ja nuorten miesten ryhmä

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Tiistai19:00-21:00Kilpasali, Vesku - halliMiika
Sunnuntai18:30-20:30Kilpasali, Vesku - halli Tiia


Aikuiset


ALKEET - JATKO

18+ vuotiaiden naisten ja miesten ryhmä:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Maanantai19:30-21:00Kilpasali, Vesku - halliHannele


KEHITYS-TAITO

18+ vuotiaiden naisten ja miesten ryhmä:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Sunnuntai18:30-20:30Kilpasali, Vesku - halliTiia


TANSILLINEN VOIMISTELU

16+ vuotiaiden naisten ja miesten ryhmä:

PäiväAika (klo)PaikkaOhjaaja/t
Keskiviikko19:00-20:00Pikkusali, Vesku - halliJessica